Aktuální informace

 • 22.05.2023

  Vitamín D

  Nově je v naší laboratoři možno si nechat vyšetřit Vitamín D. Cena pro samoplátce včetně odběru a separace je 560 Kč. Dle MZČR: „Nedostatkem…

Archiv aktualit

Newsletter

Po vyplnění e-mailu a přihlášení, budete dostávat důležité informace přímo do Vaší schránky.

Poskytované služby

Pracoviště poskytuje zdravotní péči v oblasti laboratorní diagnostiky v oboru klinická biochemie a hematologie. Provádí základní i speciální analýzy biologických materiálů jak lidského, tak zvířecího původu pro potřeby humánní i veterinární medicíny.

Služby pro samoplátce

Všechna laboratorní vyšetření se provádějí i bez doporučení lékaře na žádost fyzických nebo právnických osob za přímou úhradu (viz ceník vyšetření).

Samoplátci jsou jednak osoby, které nemají platné zdravotní pojištění, jednak osoby, které požadují laboratorní vyšetření pro vlastní potřebu bez ordinace lékaře, např. při změně životního stylu, stravování, zařazení potravinových doplňků, sportovní aktivity apod. Možnosti vyšetření jsou široké a laboratoř je schopna ke každému vyšetření podat základní informace o jeho výsledku a významu.

Nejčastěji je požadováno:

 •  Antigenní Testy Covid-19
 • vyšetření protilátek na COVID-19 (Protilátky Covid-19)
 • vyšetření HIV
 • průkaz drog v moči
 • vyšetření krevní skupiny
 • preventivní laboratorní vyšetření se zřetelem na riziko aterosklerózy (cholesterol a jeho frakce, triacylglyceroly, homocystein)
 • preventivní laboratorní vyšetření se zřetelem na riziko nádorového onemocnění prostaty (PSA – prostatický specifický antigen)
 • preventivní laboratorní vyšetření se zřetelem na riziko nádorového onemocnění zažívacího traktu (průkaz krve ve stolici)

 Informace pro zájemce o vyšetření na HIV:

Na odběr krve je možno přijít kterýkoliv pracovní den dopoledne, vyšetření se však provádí jen 2x týdně v pondělí a ve čtrvrtek. Výsledky vyšetření jsou k dispozici v tyto dny odpoledne.V případě potřeby vystavujeme certifikát v českém, anglickém nebo ruském jazyce.

Cena za vyšetření je 440,-Kč včetně odběru a separace.

 

Služby pro zdravotnická zařízení

Spolupracujícím zdravotnickým zařízením dodává PKBH zdarma odběrový materiál a žádanky o laboratorní vyšetření, zajišťuje odběry a svoz biologického materiálu a konzultační služby při indikaci a interpretaci laboratorních vyšetření. V případě zájmu poskytuje technickou pomoc při realizaci počítačové komunikace mezi laboratoří a zdravotnickými subjekty.

Výsledky laboratorních vyšetření jsou vydávány v tištěné i elektronické formě. Výsledky statim vyšetření a varovné hodnoty jsou sdělovány telefonicky nejpozději do 2 hodin od dodání materiálu do laboratoře.

PKBH má smlouvy se všemi zdravotními pojišťovnami v ČR.

 


Nahoru